Realizacja projektów nowoczesnych projektów w zakresie:
to kilka interesujących technologicznie przedsięwzięć, jakie wykonaliśmy BioStat® wykonał dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Możliwości, kreatywność i doświadczenie naszych specjalistów sprawdza się w codziennej pracy z najnowocześniejszymi technologiami, które wkroczyły w każdą sferę przestrzeni społecznej, naukowej i biznesowej. Interdyscyplinarne podejście do współpracy z partnerami wpisuje się w najnowsze trendy prowadzenia innowacyjnego przedsiębiorstwa.
Ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym współpracujemy od wielu lat. Aplikacja „e-Szpilki”, to jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych w ostatnim czasie. Ta intrygująca nazwa kryje algorytm do oceniania studenckich egzaminów z anatomii. Aplikacja polega na tym, że student patrzy szpilkę wbitą w przestrzeń ciała. Następnie egzaminowany musi podać pełną nazwę wskazanej przestrzeni - mięśnia, stawu, bez błędów składni. Duże wyzwanie czekało projektantów aplikacji, w związku z opracowaniem algorytmu oceniania, opartym na punktowaniu poszczególnych znaków w słowach, w oparciu o określoną wagę. Można udzielać kilku poprawnych odpowiedzi dla jednej szpilki, jednak pojawiają się także słowa zabronione. Ich pojawienie się zeruje punkty w odpowiedzi na dane pytanie. Aplikacja jest obecnie testowana przez najlepszych studentów. W nowym roku akademickim będzie dostępna dla wszystkich studentów. Zostanie narzędziem dzięki któremu będą realizowane egzaminy z anatomii.
Przyszli lekarze otrzymali także aplikację wykonaną przez zespół BioStat® - MedicLearn,. Dzięki niej można weryfikować nabytą wiedzę poprzez udostępnione z jej ramach testy ze wszystkich przedmiotów wykładanych na ŚUM. Obejmuje ona wszystkie kierunki.
Aplikacja mobilna AAMS Mobile opracowana przez BioStat® umożliwia odczytywanie publikacji dostępnych w czasopiśmie medycznym Annales Academiae Medicae Silesiensis Artykuły można przeglądać w popularnych formatach (pdf, mobi, epub). Dodatkowo użytkownik może filtrować wyszukiwanie interesujących go tematów, oznaczyć ważne treści tekstów, czy też dodawać konkretne artykuły naukowe do listy ulubionych i udostępniać je na portalach społecznościowych. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierają szybszy sposób przyswajania wiedzy przez studentów i ułatwiają dostęp do materiałów naukowych.
Rejestrowanie zdarzeń kardiologicznych jest głównym zadaniem aplikacji rozwijanej od 6 lat platformy cyfrowej dedykowanej dla szpitala w Ochojcu. Gromadzi dane na tema kardiochirurgicznych zabiegów wykonywanych u dorosłych i dzieci. Rejestr ma kilka celów:
Współpraca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym to wsparcie dla prekursorskich rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w polskiej medycynie akademickiej. Jesteśmy dumni, że nasza praca i projekty są ogniwem cyfrowej rewolucji, która wspomaga naukę studentów ŚUM.