W kolejnym sondażu przeprowadzonym przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® i Medfile®, dotyczącym sytuacji zdrowotnej Polaków w czasie epidemii koronawirusa, wyniki pokazują, że aż 72% respondentów uważa zdalną pomoc w formie telemedycyny za najbezpieczniejszą formę kontaktu z lekarzem. Interesujący jest również fakt, że kobiety (76,7%) częściej niż mężczyźni (67,5%) postrzegają telemedycynę jako bezpieczną opcję. Niemal co dziesiąty respondent nadal uważa za bezpieczną wizytę w poradni POZ, przy czym znacznie częściej są to mężczyźni (13,0%) niż kobiety (6,1%).
Co piąty Polak (20%) doświadcza trudności z dostępem do leków w okresie epidemii koronawirusa, podczas gdy 16,8% respondentów stwierdza, że problem ten ich nie dotyczy, na przykład dlatego, że nie zażywają żadnych leków. Co piąty respondent (20%) nie ma wystarczających zapasów leków w domowej apteczce. Z drugiej strony, 62% uczestników sondażu nie ma problemów z zaopatrzeniem się w potrzebne leki. W domowej apteczce wystarczające zapasy leków posiada 69,3% pytanych.
Większość Polaków, bo aż 59,7% uczestników sondażu, nie obawia się pogorszenia swojego stanu zdrowia z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, z innego powodu niż zakażenie tym wirusem. Pewne obawy co do pogorszenia stanu zdrowia z innych przyczyn niż koronawirus zgłasza 22,3% badanych, natomiast dalsze 7,3% wyraża wyraźne obawy w tej kwestii.